Nasıl 30 gün taze tutuyor?

Taze Tutan Buzdolabı Poşeti, sebze ve meyvelerin oluşturduğu oksijen, karbondioksit ve etilen gazIarının oranlarını dengeler, bakteri oluşumunu engelleyerek ürünlerin uzun süre taze kalmasını sağlar.

Sebze ve Meyveler neden çürür?

 • Etilen üretimi
 • CO2 Solunum Hızı
 • Solunum Isıları
 • Sıcaklık
 • Nem
 • Bakteri Oluşumu

Özellikleri

Sebze ve meyvelerin bakteri oluşumuna sebep olacak ortamın oluşmasını engeller.

 • Sebze ve meyvelerin tat ve vitaminlerini korur.
 • Taze Tutan Buzdolabı Poşeti 6-8 kez kullanılabilir.
 • Gıda ile teması uygundur.
 • BPA (Bisphenol A) içermez.

Nasıl Kullanılır?

Domates, çilek, kıvırcık, maydanoz, salatalık, ekmek, havuç gibi pek çok sebze ve meyveyi 10 gün ile 30 güne kadar buzdolabı içinde tazeliğini korumanızda yardımcı olur.

 • Sebze ve meyveler; ıslak, nemli ve hasar görmüş olarak koyulmamalıdır.
 • Sebze ve meyveler Koroplast Taze Tutan Poşet içinde ağzı açık bir şekilde 1 saat buzdolabında soğutulmalıdır.
 • Soğuma işleminden sonra poşetin içindeki hava çıkartılarak, ağzı hava almayacak şekilde sıkıca klipsi ile kapatılmalıdır.
 • Farklı ürünler ayrı poşetlere konulmalıdır.
 • Poşet içerisindeki daha önce koyduğunuz ürünlerin üzerine yeni ürün eklenmemelidir.

Deneyenler ne dediler?

Kadın Ev hanımı Esnek saatli çalışan

”Roka normalde çabuk sararıyor.
Taze tutan poşet sayesinde uzun süre tazeliğini korudu”

Kadın Yönetici Asistanı Tam zamanlı çalışan

”Ben havuç koyarak denedim, en son 9 gün sonra açmışım. Havucum hala duruyor dolapta, bitmedi ama aynı tazelikte,kıtır kıtır.

Kadın Avukat Tam zamanlı çalışan

”Kesinlikle marulu uzun süre taze koruduğu için memnun oldum. Çünkü en çok acıdığım şey maruldur.

Kadın Ev hanımı Esnek saatli çalışan

”Ekmek ki bizde çok tüketilmiyor buna rağmen hiç bozulmadı, nemlenmedi, kurumadı. Ben her gün onu bitirene kadar, çıkarıp yedim.

Kadın Pilates Eğitmeni Esnek saatli çalışan

”Maydanoz koydum, 15 gün sakladım. Arada 4 kere açıp kapattım. Çok hafif yapraklarında sararma olmuştu ama o yeşilliğini, diriliğini hala tutuyordu.

Sıkça Sorulan Sorular

Ürünün standart buzdolabı poşetinden farkı ne?

Taze Tutan Poşet iç ortamda oluşan oksijen, karbondioksit ve etilen gazlarının oranlarını dengeleyerek, içerisindeki ürünlerin daha uzun süre taze kalmasını sağlıyor. Buzdolabı poşetinde kullanılan polimer ile taze tutan poşette kullanılan polimerler farklıdır, taze tutan poşette bu özellikleri sağlayan inorganik katkı da bulunmaktadır.

Hangi testlerden geçti, hangi kurumlardan akredite alındı bilgi verir misiniz?

Sakarya üniversitesi gıda mühendisliği bölümü ile yürüttüğümüz çalışmalarda tepe boşluğu bilgisi, 02 gazı, CO2 gazı, ağırlık kaybı ve tekstür ölçümü ve duyusal analiz testlerinden geçmiştir.

Sebze & meyvenin bu kadar uzun süre saklanmasını sağlamak için ürünün içeriğinde neler var?
Herhangi bir koruyucu ya da kimyasal madde var mı?

Ürün herhangi bir koruyucu ya da kimyasal madde içermemektedir. Etilen gazını ve nemi absorb etme özelliğine sahip ve gıdaya uygun bir katkı kullanılmaktadır. Ürün oksijen - karbondioksit dengesi için nefes alabilir yapıdadır. Bakteri oluşumunu engelleyen bir katkı da içermektedir.

Sadece sebze ve meyve için mi kullanılmalı? Et, vb. de muhafaza edilebilir mi?

Torbamız sadece sebze-meyve için önerilmektedir. Fakat test etmiş olduğumuz ekmek-bisküvi gibi solunum yapmayan ürünlerin de muhafazasını dış ortam ile temasını kesmesinden dolayı yapabilmektedirler.

Hava ile hic temas etmeyen sebze meyvenin uzun süre poşetin içinde kaldıktan sonra tüketilmesinin sağlık açısından bir riski var mı?

Neticede doğal ortamlarında olmayacaklar. Taze Tutan Poşet iç ortamda oluşan oksijen, karbondioksit, su buharı ve etilen gazlarının oranlarını dengeleyerek, içerisindeki ürünlerin daha uzun süre taze kalmasını sağlamaktadır. Taze Tutan Poşet sahip olduğu doğal katkılar ve nefes alabilir yapısı sayesinde meyve ve sebzelerin ortama göre üretmiş olduğu oksijen, karbondioksit, su buharı ve ayrıca olgunlaşmayı hızlandıran etil, etilalkol, sülfirik asit gibi gazları bünyesinde tutarak veya dış ortama atılmasını sağlayarak daha uzun süre taze kalmasını sağlar. Taze Tutan Poşet, sebze ve meyvelerin terleme sonucu oluşturdukları nemi ortamdan uzaklaştırma ve torba yüzeyinde toplanmasını engelleme özelliği, ayrıca bünyesinde yer alan antibakteriyel katkı sayesinde de küf ve bakteri oluşumunu engeller. Bu nedenle sağlık açısından bir riski yoktur.

Bir torba en fazla kaç kere kullanılmalı?

Her torba 6-8 defa kullanılabilir.

Torbayı ikinci kez kullanmamın sağlık açısından bir riski var mı?

Sağlık açısından hiçbir risk yoktur, poşetin kullanım sayısı arttıkça taze tutama özelliği azalacaktır.

Bu poşeti sebze meyve saklamak dışında zeytinyağlı vb dolaba kaldırdığım ürünlerim için kullanabilir miyim?
Kullanabilirsem bir önceki ürünün artık işlevi yitecek mi?

Pişmiş ürünler solunum yapamayacağı için hedefe yönelik bir uygulama olamayacak fakat dış ortam ile temasını kesmek, terleme yapmasını önlemek, bakteri oluşumunu engellemek amaçlı kullanılabilir.

Buzdolabına koymadan mutfak tezgahında muhafaza edebilir miyim?
Dışarda durduğu taktirde içerisindeki malzeme daha kısa süre de bozulur mu?

Buzdolabı dışında muhafaza edilemez. Sıcaklık, raf ömrünü negatif yönde etkileyen en önemli parametrelerden biridir. Önerilen sıcaklıktan daha yüksek sıcaklıkta muhafaza raf ömrünü azaltacaktır. Dışarıda, buzdolabında açık halde durmasından daha kısa sürede bozulur.

Taze tutan poşet ne kadar süre ile kullanılabilir?
Her malzeme için ayrı poşet mi gerekiyor yoksa içindeki malzemeleri değiştirebilir miyim?

Taze tutan poşetin içerisine koyulan sebze ve meyvelere göre kullanım süresi farklılık göstermektedir. Farklı ürünler ayrı ayrı torbalara konmalıdır ve sonradan poşet içerisinde ürün eklenmemelidir.